13 Viedokļi

 • Vislielākais mīts: “Ar mani tas nekad nevar notikt, jo cilvēktirgotāju jau pēc izskata atpazīšu”.
  Tas ir mīts, jo cilvēku tirdzniecībā iesaistītās personas labi pārzina psiholoģiju un prot izzināt cilvēka – potenciālā upura vajadzības – tādā veidā manipulējot iesaistot cilvēku noziedzības tīklā, padarot viņu par upuri. Cilvēku tirgotājs izskata ziņā var būt pat ļoti simpātisks, izturēties draudzīgi – tādā veidā panākot potenciālā upura uzticēšanos.

 • Kā vispār uz tādu lietu cilveki iekrīt

  • Bet cilveki jau dažādi

   • Cilvēki vienkārši pat nenojauš, ka tiks izmantoti, jo viņiem to var nodarīt pat radi un tuvi draugi – diemžēl. Piedāvā iegūt to, kas šim cilvēkam šajā mirklī ir visvairāk nepieciešams – parasti tā ir nauda un labi nodrošināta dzīve viņam un viņa tuviniekiem.

 • Cilvēku tirgotāju manipulācijas spējas un laba psiholoģijas pārzināšana liek upurim pat nenojaust, ka viņš ir upuris. Drošība bieži vien, izmisumā nonākušam cilvēkam, ir pēdējais, par ko viņš domās. Mūsdienu informācijas bagātajā pasaulē, cilvēks domā, ka ir pasargāts, jo spēs atšķirt iespēju no lamatām, bet par upuri var kļūt ikviens, neatkarīgi no materiālā stāvokļa vai izglītības līmeņa.

 • Ja cilvēki būtu vairāk informēti par cilvēktirdzniecību- tādi gadījumi notiktu retāk.
  Katram pašam jādomā ko un kā dara, lai nenokļūtu tādās situācijās.

  • Kādā veidā, tavuprāt, varētu cilvēkus vairāk informēt, lai ar viņiem tas nekad nenotiktu?? Vai tavā draugu, radu, paziņu lokā tiešām nav neviena, kas būtu ar to saskāries??

 • Verdzība tā jau briesmīga dzīve, tā pat vairs nav dzīve tu esi bez tiesībām, bez sapņiem, bez velmēm, bez neka… darbs un vēlreiz darbs-nakts, lietus, vētra, aukstums.. ir jāstrāda un tu nevari pateikt ka esi slims, tu nevari neko teikt kā arī apstrīdēt dotu uzdevumu-klusē tātad dzīvo,iebilsti-…..labākā gadījumā “pēriens”! Pat nevaru iedomāties šitādu dzīvi:(

 • Daudz ir dzirdets kā – Uz Arābu Emirātiem interesanti parādījās ievilināšanas mēģinājumi ar interesantiem precēšanās piedāvājumiem. Aizbrauc uz turieni, bet tur izrādās jāstrādā pavisam citā jomā. Nu visādi. Ir piedāvāts precēties, līgavaiņa kartiņas un naudas izteiksmē, cik viņš pelna. Aizbrauc un tur viņas jau sagaida, dokumentus nost un jāsāk strādāt.
  – Tā nav viena prostitūta, kas ir atgriezusies no ārzemēm, kur izdomājusi nopelnīt naudiņu. Tā tas nenotiek. Ir šis te tīkls, kur katram cilvēkam noziedznieku grupā ir konkrēti pienākumi un uzdevumi – viens vervē, viens meklē dokumentus, viens transportē, viens pavada, viens organizē vīriešu piegādi. Cits organizē dzīvošanu un barošanu, vai transportu, reklāmu. Tur ir nepieciešams internets un telefoni. Tas viss ir ļoti nopietns bizness. Tas ir starpvalstu bizness, kas nav ierobežots vienas valsts teritorijā. Ar to nevar nodarboties viens vai divi cilvēki, bet tas ir nopietns pasākums, kas prasa ļoti nopietnu administrēšanu. Arī naudu tas prasa. Tas ir ienesīgi, varbūt pat ienesīgāk arī par narkotiku biznesu. Jo narkotikas izlieto un jāmeklē nākošā deva, savukārt cilvēku tirdzniecībā var pārdot un pārdot vairākkārt.

  • Un tieši tas, ka tas viss prasa naudu, viņi iestāsta, ka tu esi viņiem parādā – turklāt to patieso summu apliekot ar bezgalīgiem procentiem. Beigās sanāk jo ilgāk tu esi viņu pakļautībā, jo vairāk esi parādā, tas nekas ka viņi no tava darba (vienalga kāds tas būtu – prostitūcija, piespiedu laulības, verdzība utt.) sen visu ir atpelnījuši ar pamatīgu uzviju un turpina pelnīt 🙁

 • Cilvēku tirdzniecība ir kaut kas nenormāls! Nekad neuzskatīšu par cilvēkiem tos, kuri var liegt brīvību un tiesības citiem cilvēkiem.

 • Mīti un fakti par cilvēktirdzniecību
  Mīti:
  1.Ar mani tas nekad nenotiks, jo cilvēktirgotāju jau pēc izskata atpazīšu.
  2.Cilvēktirgotāju upuri ar varu tiek iesaistīti prostitūcijā vai piespiedu darbā.
  3.Par upuri kļūst tikai nepieredzējuši jaunieši.
  4. Reklāmas, kurās tiek piedāvāta viegla un ātra peļņa ārzemēs vienmēr ir patiesas.
  5. Arī bez pases varu braukāt uz ārvalstīm – pēc „robežu atvēršanas” pasei nav nozīmes.
  Fakti:
  1.Cilvēktirgotāji izmanto manipulatīvas metodes, pēc izskata nekas neliecina par viņu nolūkiem, viņi var būt pat ļoti simpātiski un izlikties par Tavu draugu/draudzeni.
  2.Cilvēktirgotāji reizēm izmanto upuru bezpalīdzības stāvokli, kas var būt arī ekonomiskas grūtības – tādā veidā piespiežot strādāt viņu labā.
  3.Par upuri var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa vecuma vai izglītības.
  4. Upurus cilvēktirdzniecības jūgā piesaista arī ar reklāmām, piemēram, ka jauna, pievilcīga meitene tiek aicināta strādāt viesnīcu biznesā, var būt bez pieredzes, darbs jāuzsāk nekavējoties . Uzsākot darbu vienmēr jāparaksta rakstisks līgums, kurš iepriekš jāizlasa!
  5.Saskaņā ar Latvijas Republikai saistošiem starptautiskajiem līgumiem un citiem normatīvajiem aktiem ceļošanas dokuments – pase tā turētājam dod tiesības šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu un ir paredzēts ceļošanai uz ārvalstīm. Ceļojot uz ārvalstīm sagatavo pases kopijas, dažas paņemot līdzi, vienu – atstājot mājās.

 • Human traffic: myths and facts

  Myths:
  1. That will never happen with me. I can recognize a human trafficker.
  2. The main method for the recruitment in the human trafficking is an aggression or a violence.
  3. The victims in the human trafficking are naive youth.
  4. We can trust to all job advertisements.
  5. I can travel abroad without any permission/ID.

  Facts:
  1. The human traffickers use manipulative methods to recruit a person into the human trafficking networks as a victim. Nobody offers to be a victim of exploitation, whether for sexual exploitation, work or illegal activities. However, depending on how we perceive the situation in which we are in, we tend to give trust to the people that offer favorable solutions to our problems (EuroDEMOS „Trafficker profile” ). The traffickers recognize needs of the potentional victim and manipulate with them.
  2. The main method for the recruitment in the human trafficking in Latvia is a misleading.
  3. Human trafficking is a phenomenon that can affect any of us. However there are persons or categories of people which are more vulnerable then others to become victims in human trafficking network, for example, women and children. (EuroDEMOS/ Victims Profile, http://www.cilvektirdznieciba.lv).
  4. Sometimes recruiters use a false job advertisement to attract a potentional victim. For example „ Job with a contract. I can help you to get a job. Age limitation: 30. Temporary job (till 6 months) in Ireland. Incomes average, living in – for free.” Aleksandra Jolkina „ Piesmietā Misis Eiropa”.
  5. You need a passports for traveling abroad. Also there may be requested a visa (for third countries). Children need a parential permission for traveling abroad. Always make copies of your ID and take with you, one copy– leave at home.

Leave a reply